Ga naar hoofdinhoud

Vakman van het Jaar 2009

Bijgewerkt op

Charles van den Ende, eigenaar van De Stukadoor Raalte uit Raalte, is Vakman van het Jaar 2009 geworden. De klanten van Van den Ende zijn blij met hun stukadoor, aangezien hij ze op ideeën brengt waar ze zelf nooit op gekomen zouden zijn. Ook zijn werkinstelling wordt geroemd. Zo moet je aandringen om hem aan de koffie te krijgen. Al met al dus de juiste ambassadeur voor het vakmanschap!

Charles van den Ende, eigenaar van De Stukadoor Raalte uit Raalte, is Vakman van het Jaar 2009 geworden. De klanten van Van den Ende zijn blij met hun stukadoor, aangezien hij ze op ideeën brengt waar ze zelf nooit op gekomen zouden zijn. Ook zijn werkinstelling wordt geroemd. Zo moet je aandringen om hem aan de koffie te krijgen. Al met al dus de juiste ambassadeur voor het vakmanschap!

Meedenken, goed communiceren en de werkplek netjes achterlaten, het zijn zaken die bij Charles van den Ende perfect geregeld zijn. Maar er is meer voor nodig om Vakman van het Jaar te worden. Volgens de jury en de referenties laat deze vakman zien dat innovaties (vernieuwend qua materiaal en materiaalgebruik) prima samen kan gaan met het afleveren van kwalitatief hoogstaand werk. Verder werkt hij ook nog eens binnen de gestelde planning en het afgesproken budget. Aan de verkiezing die door Werkspot.nl is geïnitieerd, deden meer dan tweeduizend kandidaten mee. Bij het uiteindelijke oordeel woog, naast de inbreng van de jury, de mening van de opdrachtgevers van de kandidaten zwaar mee. Van den Ende is erg blij met zijn overwinning. “Ik was erg verrast toen bleek dat ik had gewonnen. Ik heb veel leuke reacties gehad van klanten en mijn telefoon heeft zeker twee weken niet stil gestaan!”

Drang naar vernieuwen

Van den Ende maakte kennis met het vak door zijn schoonvader en sinds 2001 is hij zelfstandig stukadoor. “Ik ben ongeveer zeventien jaar in loondienst geweest bij diverse werkgevers. Daar heb ik veel ervaring opgedaan, voor ik besloot voor mezelf te beginnen. Het grappige is dat ik tot mijn achttiende niet eens wist wat de werkzaamheden van een stukadoor waren”, lacht de kersverse Vakman van het Jaar.

Volgens de jury en referenties koppelt Van den Ende vakmanschap aan een constante drang naar vernieuwing. Van den Ende heeft zich dan ook gespecialiseerd in standaard stucwerk tot decoractieve afwerking. “Ik lever Venetiaans en Toscaans stucwerk en ook leemstuc.

Naaste het stuccen van huizen, stucadoor ik sauna’s en wellnesscentra. Dat werd al eeuwenlang in Marokko gedaan. En ik lever complete badkamers inclusief wasbakken. Ik blijf continu vernieuwen en doe veel inspiratie en ideeën op door het bezoeken van vakbeurzen. Verder ga ik regelmatig naar workshops om alles over nieuwe producten en methoden te leren.”

Meubels ontwerpen

Van de economische crisis merkt Van den Ende wel degelijk wat. “Mijn doelgroep zijn voornamelijk particulieren en ik merk dat ik minder opdrachten binnenkrijg. Dat is jammer, maar ik hou van mijn vak.” Wat Van den Ende zo leuk vindt aan het vak, is dat hij er zijn creativiteit erin kwijt kan. “Stuccen kan op allerlei manieren en de resultaten zien er allemaal anders uit. Ik ben creatief ingesteld en dat zie je niet alleen aan mijn stucwerk. Op dit moment ben ik bijvoorbeeld bezig met het ontwerpen van tafels, stoelen en banken. Als een klant een van de meubels mooi vindt, dan lever ik dat met plezier. Ik hou met in het weekend het liefst bezig met het ontwerpen van dit soort meubilair. Je kunt het een doorgeslagen hobby noemen, maar dit is wat mij anders maakt dan andere stukadoors.”

Beker, bloemen en complimenten

Nog steeds blij en verrast met zijn overwinning verteld Van den Ende: “ Mijn vriendin las over de competitie Vakman van het Jaar op internet. Ze vond het leuk idee als ik me kandidaat zou stellen, dus heeft ze referenties en foto’s van mijn projecten verstuurd. Vorig jaar had ook iemand gewonnen in de categorie Stuc- en Schilderwerk, dus ik had niet verwacht dat dit jaar weer iemand uit die categorie zou winnen.” De Vakman van het Jaar wint niet alleen eeuwige roem, maar wordt ook eigenaar van een Citroen Jumpy en een prijzenpakket ter waarde van € 30000,-, dat wordt geleverd door meer dan tien leveranciers. “Ik kan helaas pas over enige tijd vertellen hoe de Citroen rijdt. Maar ik ben wel gelukkig met mijn beker, de vele bloemen en complimenten die ik heb gekregen”, aldus Van den Ende.